«Ради вашей же безопасности мы усилили карантинные меры»: новый глава МОЗ обратился к украинцам

Максим Степанов. Фото: unian.net
Максим Степанов. Фото: unian.net

Все происходящее он назвал «войной с невидимым врагом».

Новый министр здравоохранения Украины Максим Степанов записал видеообращение к украинцам, в котором рассказал о принятых мерах и о том, что может ждать страну в дальнейшем. Видео пресс-служба МОЗ опубликовала в Facebook.

Степанов рассказал, что уже утвержден единый государственный протокол лечения для больных коронавирусом. На текущий момент все медики страны получают четкий алгоритм лечения больных. От вируса нет прививки или лекарства на сегодняшний день, но у многих стран уже есть эффективные наработки в борьбе с вирусом, которые и стали основой для украинского стандарта лечения.

На текущий момент все силы брошены на решение сегодняшних вызовов:

  • список врачей, которые получат повышение оплаты, детализирован и вынесен в приказ
  • медицинские работники получат всю необходимую защиту и поддержку

«Тяжелые недели впереди. Но я уверен, что, сплотившись, украинский народ победит любую напасть, в том числе и коронавирус. Только вместе мы можем уменьшить разрушительные последствия пандемии. <...> Уважаемые украинцы, ради вашей же безопасности мы усилили карантинные меры. Оставайтесь дома. Карантин — это не каникулы. Это война с невидимым врагом, и вы — первая линия защиты», — добавил Степаном в конце обращения.

Звернення міністра охорони здоров'я України Максима Степанова

‼️ Звернення міністра охорони здоров'я України Максим Степанов: Добрий день. За перші три дні роботи я отримав тисячі звернень, скарг, пропозицій і запитань. Здоров’я - найважливіше для кожного. А зараз це не просто турбота про себе та близьких, а ще й переживання на тлі пандемії. Я впевнений, щоб ефективно підтримувати українців, Міністерство охорони здоров’я має бути відкритим та зрозумілим. Тому зараз швидко про те, що ми вже зробили: Найголовніше - ми затвердили єдиний державний протокол лікування для хворих на COVID-19. Ми зробили це за два дні, і вже зараз усі медики країни отримують чіткий алгоритм лікування хворих. На жаль, від цього вірусу немає щеплення чи ліків. Більше того, не застрахований ніхто, і захворіти може кожен. Але багато країн, які зіткнулися з цим невидимим ворогом раніше за Україну, вже мають ефективні напрацювання у боротьбі з хворобою, спричиненою новим коронавірусом. І ми встановили стандарт лікування, який базується на досвіді цих країн. Лікарі. Я звертаюсь до вас. Передусім дякую вам за відданість справі. За вашу силу і мужність у порятунку людських життів. Я знаю ті проблеми, з якими ви стикаєтесь щодня. Їх безліч. Я дякую, що ви звертаєте нашу увагу на ті питання, які необхідно розв'язувати першочергово. На жаль, за кілька тижнів нам не вдасться побудувати сучасну медичну систему, але ми не відкладаємо це у довгий ящик, ми параллельно працюємо над реформою. Що ж до сьогоднішніх викликів, то всі сили кинуті на їх вирішення. Медики первинної екстреної допомоги - ми деталізували список лікарів, що отримають підвищення оплати, і винесли його в наказ. Звичайно, ви на передовій цієї війни, звичайно, ви маєте отримувати це підвищення, і ви його отримаєте. Медичні працівники, що працюють в неукомплектованому штаті, без належного захисту та підтримки, - ми працюємо цілодобово, щоб ви могли працювати захищеними та в нормальних умовах. Я зайшов у Міністерство, де ми поки що все реалізуємо в ручному режимі, керуючи всіма процесами в реальному часі, налагоджуючи й відновлюючи зв'язки між різними напрямами та медичними установами. Це велика відповідальність. Адже зараз немає нічого важливішого, ніж люди, їхнє життя та здоров'я. За це ми боремося цілодобово, крок за кроком розв’язуючи проблеми. Найважчі тижні попереду. Але я впевнений, що згуртувавшись український народ переможе будь-яку напасть, у тому числі і коронавірус. Тільки разом ми можемо зменшити руйнівні наслідки пандемії. І останнє. Шановні українці, заради вашої ж безпеки ми посилили карантинні заходи. Залишайтеся вдома. Карантин - це не канікули. Це війна з невидимим ворогом, і ви - перша лінія захисту.

Gepostet von Міністерство охорони здоров'я України am Donnerstag, 2. April 2020

Карта распространения коронавируса в Украине (обновляется в режиме реального времени)

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

Разборки в центре Киева: ветеран АТО Майман напал на предпринимателя и президента Лиги WWFC

$readalso[$i]->imageAlt
РАЗБОР ПОЛЕТОВ

Миннеаполис горит: в США растет напряжение из-за убийства полицейскими темнокожего

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

Венгрия откроет границы с Украиной 29 мая, а Словакия — 1 июня

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

Google создал инструмент Sodar для соблюдения социальной дистанции

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

Франция со следующей недели открывает Эйфелеву башню и Лувр

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

Украина получит первый транш от МВФ в июне — Шмыгаль

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

В США задержали журналистов CNN во время прямого эфира с протестов в Миннеаполисе

НОВОСТИ

Фракция «Голос» выступила с требованием отставки Авакова

НОВОСТИ

Музей Гончара заявляет, что ГБР арестовало коллекцию картин Порошенко

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

Wizz Air открыл продажу билетов из Киева в Зальцбург

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

Китай угрожает захватить Тайвань, если не будет другого способа помешать его независимости