В найближчі два тижні наступу не буде — Юрій Бутусов про можливе російське вторгнення

Юрій Бутусов.
Юрій Бутусов.

Він заявив, що сценарій на війну лежить на столі в Кремлі, але рішення про війну ще не ухвалене.

Журналіст і головний редактор інтернет-видання «Цензор НЕТ» Юрій Бутусов в ефірі програми «Київ викликає» на телеканалі «Ісландія» заявив, що не дивлячись на те, що існує вірогідність російського вторгнення, в найближчі два тижні цього точно не станеться.

«Є конкретні військово-політичні цілі, які поставив перед собою Кремль. Володимир Путін не хоче відпускати Україну зі своєї сфери впливу. І зараз він демонструє Заходу і керівництву України, що для виконання цієї мети він готовий йти на силові дії. І жодні заклики світової спільноти на нього не можуть вплинути. Тому якою може бути ціна цієї стратегії? Та будь-якою. Ми ж розуміємо, що це радянська, «мессіанська» політика. Що це, знову ж таки, прихований комплекс офіцера КДБ, який знову намагається виграти Холодну війну, на фронті в Україні. Тому, я думаю, що в цього «мессіанства» немає ніякої прагматики. Це програшна стратегія. Але, разом з тим, звичайно, що одним із варіантів розвитку цих подій може бути загострення та розширення зони бойових дій в Україні. І, звичайно, це буде війна. Війна на тривалий час», — заявив Юрій Бутусов.

Окрім цього, відповідаючи на питання ведучого Сергія Іванова про те, чи є якась різниця між теперішньої ситуацію на кордоні та ситуацією 2014-15 років, у кількісному вимірі присутності військових і бронетехніки, журналіст відповів, що наразі там їх приблизно в два рази менше, хоча сценарій на війну уже лежить на столі в Кремлі, проте саме рішення про війну ще не ухвалене.

Юрій Бутусов
журналіст, головний редактор інтернет-видання «Цензор НЕТ»

На даний момент угруповання російських військ менше приблизно вдвічі, ніж те угруповання, яке знаходилось на нашому кордоні поблизу Донецької і Луганської областей в 2014 році. Тоді Росія тримала в таборах біля кордону в готовності до вторгнення близько 70-80 000 військовослужбовців. Зараз ця цифра менша. Хотів би також відмітити, що всі пересування російських військ абсолютно надійно, в режимі реального часу фіксуються нашою розвідкою. Окрім цього, також ведеться цілодобове спостереження розвідслужбами США і НАТО. І, в принципі, обмін інформацією у нас налагоджений. Тому говорити про те, що Росія може щось там раптово зосередити, і кудись зрушити непомітно, і це буде дуже швидко — неможливо. Тобто раптовості вторгнення в Путіна не буде. На цей момент це дійсно потужна військово-політична демонстрація. Це такий фактор тиску. Сценарій на війну лежить на столі в Кремлі, але рішення про війну не ухвалене. Всі ці заходи, які зараз демонструються, вони поки що залишають можливість знову повернутися до того «Мінського тупіка», в який зайшли мирні перемовини. Але це ще не демонструє того, що Росія дійсно піде в наступ. Це загроза наступу, але ми не можемо говорити, що в найближчі, наприклад, два тижні вони підуть в атаку. Ні, найближчі два тижні такої загрози, абсолютно точно, не існує.

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

В Евросоюзе могут одобрить еще четыре COVID-вакцины. Среди них — российский «Спутник V»

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

Медведчуку вручили ходатайство о взятии под стражу — Офис генпрокурора

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

К соратнику Кличко Артуру Палатному пришли с обысками. Он считает, что это «политический заказ»

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

Адвокат Медведчука рассказал о результатах визита политика в Офис генпрокурора

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

«Він отримає «статус Стуса»: Петров спрогнозував, що буде далі з Медведчуком

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

В киевском метро закончили устанавливать дефибрилляторы на всех 52 станциях

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

Обыски в «Киевавтодоре»: чиновника подозревают в получении «откатов» за тендеры на 1,9 млрд грн

НОВОСТИ

Денисова: РФ ускорила выдачу своих паспортов на оккупированных территориях Украины

НОВОСТИ

Кибератака на Glovo: хакеры украли учетные данные десятков миллионов пользователей

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

Медведчук прибыл в Офис генпрокурора

$readalso[$i]->imageAlt
НОВОСТИ

Правительство создало Бюро экономической безопасности