В Україні від 16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Згідно неї, мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова.
У законі вказано, що всі підприємства, установи та організації мають обслуговувати своїх клієнтів та споживачів українською. Мова йде про надання інформації про товари, роботи та послуги, а також у цінниках, інструкціях, технічних характеристиках, меню тощо.
Також новий закон впливає на діяльність суб"єктів електронної комерції, що зареєстровані в Україні. Вони теж повинні забезпечити надання усієї інформації державною мовою, однак мають право на дублювання іншими мовами.
У випадку порушення законодавства суб"єктами бізнес-діяльності громадяни можуть спрямувати скаргу до офісу мовного омбудсмена. У випадку, якщо скарга споживача буде задоволена, заклад чи установа будуть попереджені з вимогою усунути порушення впродовж 30 днів. Якщо порушення впродовж року буде повторене, замість попередження її очікуватиме штраф від 5100 до 6800 грн.
Крім бізнесу, закон про мову зобов"язує державних посадовців володіти українською та використовувати її при виконанні обов"язків. За винятком кандидатів у депутати, решта державних управлінців та чиновників муситимуть складати іспит на знання з української перед вступом на посаду.
Закон про мову Верховна Рада прийняла 25 квітня 2019 року. Минулого року частина депутатів, більшість із яких входять до партії «Опозиційна платформа — За життя» подали скаргу до Конституційного суду щодо визнання закону неконституційним.